VIRAL Navždy jsem ztratila své dítě kvůli chybě na sociálních sítích! Na toto...

Navždy jsem ztratila své dítě kvůli chybě na sociálních sítích! Na toto si dávejte velký pozor

Můžete je najít pod hashtag #babyrp, #adoptionrp a #orphanrp. Pokud si vyhledáte tyto odkazy, najdete stovky tisíc obrázků usměvavých dětí, kde o nich píší kolik mají let, kdo je jejich máma a táta, kde si hrají, co mají rády a to není všechno. Určitě by nebylo příjemné vidět tam své dítě.

Podvodníci jsou schopni zajít i dál. Vytvoří si profil se jménem dítěte nebo jeho fotografii šíří na různých portálech s nadpisy jako: „Jsem nešťastný sirotek“, „Mým snem je najít milující rodinu“. Pak se na základě fotografií objevují komentáře potencionálních adoptivních rodičů, kteří svou identitu také jen předstírají.

Když se najde někdo, kdo by se ho ujal a zaplatil by za to, začne po dítěti pátrání. Není to až tak složité, protože rodiče na fotografiích často označují místo, kde byla fotografie vytvořena nebo kam se s děťátkem chystají. Je to skutečně děsivé a může se to stát kdykoli.

Jak se vyhnout nebezpečí?

Snažte se nezveřejňovat fotky dětí na sociálních sítích nebo to dělejte jen minimálně. Platí to zejména u obrázků, kde jsou děti bez oblečení (při koupání, kojení a podobně).

Nepovolte cizím osobám přístup na váš účet a hlavně k fotografiím. Sdílejte je raději se svými blízkými v soukromých zprávách nebo na jiném chráněném místě např: email.

Pokud se neumíte zbavit této „zábavy“, dělejte to alespoň s rozumem. Nepopisujte fotografie do podrobností, neukazujte na nich, kde si vaše děti obvykle hrají nebo kam chodí do školy a kam často chodí ve volném čase.

Před zveřejněním si na fotografii vložte vodoznak. Vytvoříte je pomocí editoru fotografií nebo s aplikací ve vašem smartphonu.

Poproste vaši rodinu či přátele, aby tyto fotografie s nikým nesdíleli bez vašeho svolení.

To, co je nyní milé a rozkošné, může být v budoucnu pro dítě nepříjemné. Dávejte si na to pozor, někdy se to zkomplikuje tak, že už své dítě nikdy neuvidíte.

Pamatujte, štěstí má rádo ticho.

Komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here