VIRAL Žena odmítla nechat odstřihnout svému děťátku pupeční šňůru. Její příbuzní zůstali v...

Žena odmítla nechat odstřihnout svému děťátku pupeční šňůru. Její příbuzní zůstali v šoku

Její příbuzní však byly o jejím rozhodnutí velmi skeptičtí. Malý Ashton se narodí do vody, jak to při přirozeném porodu obvykle bývá.

Vanessa a Nick byli šťastní, že se jim narodil silný a zdravý synek. Avšak fotografie, které se rozhodly sdílet se svými příbuznými, vyvolaly v rodině řadu otázek.

Důvodem byl fakt, že při lotosovém porodu se pupeční šňůra nepřestřihává. Přívrženci této metody čekají, než se placenta neoddělí od těla novorozence přirozeným způsobem.

Vanessa udělala totéž a první týden života spal její syn klidným spánkem bok po boku se speciálním sáčkem. Názory příbuzných na rozhodnutí mladé matky byly rozdílné.

Sestřenice ji podpořila a dokonce jí nabídla i zmíněný pytlík na uchování placenty. Jiní byli přesvědčeni, že nechat vedle dítěte placentu, pokrytou mořskou solí, žebříčkem, levandulí a rozmarýnem je úplné šílenství!

Lékaři mimo jiné tvrdí, že okamžité odstranění pupeční šňůry není ve skutečnosti vůbec zapotřebí.

Nejlepší možností je počkat 5 minut, než krev v pupeční šňůře přestane pulzovat a následně na to oddělí placentu.

Nedoporučují však uchovávání placenty po dobu několika dní. Právě naopak, takto je dítě vystaveno riziku smrtelné infekce, protože v mrtvé tkáni placenty se nacházejí patogenní organismy.

V Ashtonovo případě však naštěstí vše dopadlo dobře. Matka s pocitem vítězství tvrdí, že už v šestý den chlapečkova života se pupeční šňůra kompletně vysušila a rozpadla.

Ta část, která byla stále připojena k pupku sama odpadla devátý den od porodu.

Říká se, že není třeba opravovat to, co nebylo poškozené. A právě to je důvod, proč by se pupeční šňůra neměla stříhat, „sdílí své poznatky Vanessa.

Později si manželé naplánovali pohřbít placentu jejich synka. Koneckonců můžeme být rádi, že vše mělo šťastný konec a děťátko se nenakazilo žádnou nebezpečnou infekcí.

Co si myslíte Vy o lotosovém porodu? Podělte se s námi o vaše názory i v komentářích na Facebooku!

Komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here