VZTAHY 9 zásad šťastného vztahu. Znáte je? Poslední bod je ten nejdůležitější pro...

9 zásad šťastného vztahu. Znáte je? Poslední bod je ten nejdůležitější pro dlouhotrvající vztah!

5) Pomluvy

Nemluvte o partnerovi špatné věci za jeho zády. Můžete mu tím ublížit a navíc každý, komu řeknete tuto informaci, si ji bude pamatovat i poté, když problém vyřešíte. Zkuste řešit problémy s chladnou hlavou namísto toho, abyste je rozebírali s jinými lidmi. Počkejte než vychladnete, a potom si raději promluvte s partnerem.

6) Soucit

Soucit se obecně vyjadřuje jako schopnost prožívat s partnerem jeho štěstí, ale i trápení. Člověk se každým dnem mění, a proto i když s někým žijeme několik let, nikdy ho nemůžeme znát úplně dokonale. Když se stane něco nepříjemného, namísto poučování si zkuste představit sebe v dané situaci. Takto se mnohem lépe vžijete do pocitů druhé osoby.

7) Štěstí

Za vaše štěstí jste zodpovědní jen vy sami. Ne váš partner! Pokud jste nebyli šťastní před vaším vztahem, druhá osoba tuto situaci vyřeší jen na chvilku. Pak se vaše problémy nebo pocit neštěstí vrátí. Musíte se naučit vytvářet si radost a štěstí v sobě. Jen tak můžete být skutečně šťastní s někým jiným.

8) Samozřejmost

Neberte svého partnera jako samozřejmost. Naučte se dělat kompromisy, pomáhat si a řešit spolu problémy. Pokud vám partner dělá každé ráno kávu nebo přinese květiny, neberte to jako samozřejmost. Protože pokud neumíte ocenit takové maličkosti a neuvidí na vás, že vás těší, brzy je může přestat dělat.

9) Předsudky

Pokud se partnera zeptáte, jak vypadáte v nových šatech a odpoví vám, že dobře, pak to tak asi opravdu myslí. Nemá přece důvod vám lhát v něčem, pro něj tak nepodstatném. Nesnažte se hledat něco víc mezi řádky a nedomýšlejte si zbytečně. Můžete tím zbytečně vyvolat hádku.

Podle Winche je nejhorší, co můžete udělat, utápět se v sebelítosti. Například, když s vámi partner jedenkrát odmítne jít na večeři nebo do kina, a vy pak ještě měsíc přemýšlíte nad tím, proč odmítl.

Jestli měl lepší program, nebo nechtěl být s vámi a podobně. Čím více budete myslet na negativní pocity a mít negativní myšlenky, tím více a častěji se budou objevovat. Proto se zkuste raději zaměřit na pozitivní věci, bude vám mnohem lépe.

Komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here