VZTAHY Zapomeňte na drahé dárky. Toto Vaše děti ocení mnohem víc a budou...

Zapomeňte na drahé dárky. Toto Vaše děti ocení mnohem víc a budou si to pamatovat po celý život!

11. Hranice. Je nesmírně obtížné, aby děti žily v úplné svobodě a neměly žádná omezení. Potřebují hranice, které jim určují tento svět. Jen se nenechte unést zákazy, jinak se to mine účinkem.

12. Svoboda. Nezapomeňte, že zákazů by mělo být co nejméně. Umožněte svému dítěti, aby samo činilo rozhodnutí, jednalo a učilo se ze svých vlastních chyb.

13. Chvála. Je velmi důležité, aby děti cítily souhlas svých rodičů. To je bude motivovat ke zlepšení.

14. Láska k tvořivosti. Umožněte dítěti, aby tvořilo tolik, kolik samo chce. Podporujte kreativní činnost a vytvářejte pro ni podmínky. Sami se pro ni nadchněte a zapojte se do ní s dítětem. To je velmi důležitá dovednost v éře internetu a výpočetní techniky, která vás naučí vidět krásu ve všem, užívat si života, najít způsob, jak se vymanit z neobvyklých situací.

15. Štědrost. Ukažte svým osobním příkladem, co to štědrost je, jak se podělit, a naučte se mít radost z vlastní štědrosti.

16. Duchovnost. Naučte děti poznat existenci duše. Bude dobře, když se naučí jednat a budou se přitom řídit potřebami nejenom svého těla, ale také duše.

17. Pravda. Buďte při jednání s dětmi upřímní. Tak je naučíte být upřímnými. Kromě toho jim ukážete, že vám mohou důvěřovat, že jsou s vámi v bezpečí.

18. Naděje. Naděje vám pomůže v nejtěžších chvílích, podpoří vás a dodá sílu.

19. Láska k poznávání. Láska k poznávání a dobré známky ve škole někdy nemají absolutně nic společného. Povzbuďte své dítě, aby se naučilo poznávat svět, nadchnout se pro něj, naučit se radosti při jeho poznávání.

20. Optimismus. Ten pomáhá dosáhnout úspěchu a změnit tento svět k lepšímu.

21. Posezení u vás na klíně. Pro dítě je to nejlepší a nejpohodlnější místo na světě!

22. Věrnost v rodině a vztazích. Být věrný svému manželovi (manželce) je jednání naší mysli, srdce a duše. A děti to vnímají velmi intenzivně.

Komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here