ZDRAVÍ Takto vyléčíte všech 7 čaker pomocí bylinek. Postupujete takto..

Takto vyléčíte všech 7 čaker pomocí bylinek. Postupujete takto..

Čtvrtá čakra (srdeční)

Čtvrtá čakra je centrem lásky, soucitu a odpuštění. Když je srdeční čakra blokována, nedokážeme milovat sebe ani druhých.

Po fyzické stránce lidé obvykle trpí špatným oběhem, na emocionální úrovni nám chybí empatie a na duchovní úrovni oddanost.

Čtvrtá čakra je centrem záležitostí týkajících se lásky, žalu, nenávisti, hněvu, žárlivosti, strachu ze zrady, osamělosti a schopnosti vyléčit sebe i ostatních.

Bobule hlohu přidány do čaje nebo do tinktury zvyšují důvěru v život a povzbuzují nás následovat naše srdce a cítit se přitom bezpečně. Po fyzické stránce posilují naše srdce a krevní cévy.

Pokud chcete posílit zdraví vašeho srdce, používejte kajenský pepř, jasmín, levanduli, majoránku, růži, bazalku, šalvěj, tymián, koriandr a petržel.

Pátá čakra (solar plexus)

Tato čakra je sídlem emocí a pozitivní sebekontroly. Pokud je třetí čakra zablokována, cítíme se bezcenní a naše sebevědomí je dost nízké.

Deprese a úzkost nejsou jediné problémy – mohou se vyskytnout i problémy se zažíváním, vředy, cukrovkou, játry a ledvinami, anorexie, bulimie, rakovina střev a podobně.

Pro odblokování proudění energie ve třetí čakře použijte levandulový, bergamotový a rozmarýnový olej. Bergamot stimuluje trávicí systém, a tím snižuje napětí ve střevech.

Ve středomořské oblasti používají lidé rozmarýn jako základní léčivou rostlinu pro zdraví žaludku a střev. Jeho lístky se přidávají do různých pokrmů a rozmarýnový olej je velmi oblíbený v kuchyni.

Proskurník lékařský také uvolňuje tuto čakru a zmírňuje naši snahu převzít kontrolu nad životem.

Na vyvážení třetí čakry používejte anýz, celer, skořici, konvalinku, zázvor, mátu, meduňku, kurkumu, kmín a fenykl.

Šestá čakra (sakrální)

Nachází se pod pupkem – mezi vaječníky u žen a blízko prostaty u mužů. Spojuje se s kreativitou, tvorbou a sexualitou.

Blokována sakrální čakra se projevuje poruchami příjmu potravy, problémy s močovým ústrojím, poruchami reprodukčního systému, příležitostnými bolestmi hlavy, horečkou a citovou nevyvážeností.

Měsíček je nenáročná bylinka, která podpoří vaši kreativitu ve všech aspektech vašeho života. Na sakrální čakru velmi příznivě působí i gardénie, přezdívaná též „bylina štěstí“.

V éterických olejích nachází její kořen rozmanité využití a její květy zklidňují smysly.

Santalové dřevo léčí mnohé infekce, protože stimuluje tvorbu buněk a jejich růst. Naneste si před sprchováním na tělo olej ze santalového dřeva, nebo jej použijte jako vonný olej v domácnosti.

Můžete použít i koriandr, fenykl, lékořici, skořici, vanilku, karob, sladkou papriku, sezamová či kmínová semínka.

Sedmá čakra (kořenová čakra)

Nachází se ve spodní části páteře při kostrči. Spojuje nás se zemí. Je to místo, kde získáváme důležité živiny a uvolňujeme toxiny.

Kořenová čakra je spojením s fyzickým světem a udržuje nás v přítomnosti.

Nevyvážená kořenová čakra způsobuje problémy s nohama, chodidly, konečníkem, kostrčí, imunitním systémem, vyvolává deprese a autoimunitní problémy.

Odborníci tvrdí, že čaj z kořene pampelišky pomáhá při léčení depresí, žlučníku a vysokého krevního tlaku.

Kořenová zelenina jako mrkev, brambory, pastinák, ředkvička, cibule a česnek zklidňují kořenovou čakru.

Komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here