Famózní Forsterová přepsala historii. „Ani nevím, co se to stalo!“ říká

Viktorie Forsterová Zdroj: TASR/Dano Veselský

Na atletickém mítinku Zlatá tretra v Ostravě světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis předvedl nejlepší výkon roku 6,12 metru. Slovenský sprinter Ján Volko obsadil třetí místo na 200 metrů a čtvrté místo na poloviční trati. Viktorie Forsterová vylepšila slovenský rekord v běhu na 100 metrů překážek na čas 12,82 sekundy.

Forsterová dosáhla rekordu v B-finále, které vyhrála, a snížila své dosavadní národní maximum o šest setin sekundy. Dvacetiletá atletka pod vedením trenérky Katríny Adlerové se umístila na třetím místě v letošní evropské kategorii do 23 let a potvrdila svou formu před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy v této věkové kategorii, které se koná od 13. do 16. července ve finském Espoo.