Kdy už to bude na koupání? Teplých dnů bude požehnaně, říká meteoroložka

Naděje pro letní měsíce

Přestože květen nepřináší ideální koupací počasí, červen by mohl situaci změnit. „Červen, jako meteorologicky první letní měsíc, nese slib kladné teplotní odchylky. V minulosti jsme viděli, že koupací sezona může odstartovat i velmi brzy, jak tomu bylo v roce 2018,“ vzpomíná Honsová. Toto období by tedy mohlo přinést očekávané letní teploty.

Krátkodobý výhled počasí

Krátkodobé předpovědi naznačují, že příjemné počasí se udrží. Čtvrtek přinese nejdelší délku slunečního svitu v týdnu, s téměř jasným nebem kolem poledne a maximálními teplotami mezi 16 a 21 °C. Pátek bude obdobně příjemný s minimální oblačností ráno a mírným nárůstem odpoledních teplot.

Víkendové vyhlídky

I když počasí nebude ideální pro plavání, sobotní a nedělní počasí bude příznivé pro jiné venkovní aktivity, jako je grilování. Teploty se budou pohybovat mezi 18 a 22 °C s možností občasných přeháněk.

Meteoroložka Dagmar Honsová tedy naznačuje, že ačkoliv si mnozí přáli brzké zahájení letní sezony, musíme si ještě na teplé koupací dny počkat. Nicméně, předpověď pro nadcházející měsíce stále drží naději na teplé léto.