Matka porodila mrtvé děťátko: Pohled na zdravotní sestru vás dostane!

Profese zdravotní sestry patří k povoláním, které vyžadují „celého“ člověka. Jde o fyzicky, ale i psychicky náročnou zátěž, která by se měla vykompenzovat díkem ze strany pacientů. Své o tom ví i jedna z mnoha žen, která se dennodenně snaží pouze pomoci.

Laura McIntyre dlouhá léta pozoruje svou sestru Caty, která pracuje jako zdravotní sestra. Rozhodla se proto na sociální síti upozornit na to, jak důležitá je práce pracovnice ve zdravotnictví.

Caty právě skončila čtvrtou šichtu za sebou. To je asi 53 hodin během čtyř dní. A to nezahrnuje jeden a půl hodiny jízdy autem, kterou každý den absolvuje. Většinou se nestíhá najíst a ani napít (ještě k tomu je oblečená jako borůvka). Je dobrá v tom, co dělá, a proto často zapomíná na sebe, když se stará o své pacienty,“ vysvětlila na úvod.

V průběhu noci však přišla Caty k sestře domů velmi smutná, protože měla v práci těžký den. Lauru to natolik zasáhlo, že si plačící ženu vyfotila jako připomínku toho, co všechno musí neustále zvládat.

„Tato fotka je z července, z noci, když přišla ke mně domů po velmi náročném dni. Byla při porodu miminka, které se narodilo mrtvé. Mysleli jste někdy na to, co všechno vidí zdravotní a porodní sestra?

Vidí radost z vydařených porodů a zdravé matky a děti. Vidí paniku a úzkost, když je matka vystrašená. Vidí strach, když se musí dělat akutní císařský.

Vidí rodit teenagerky. Vidí rodit ženy závislé na drogách a jejich závislé děti. Vidí pohřební službu. Víte, co všechno musí udělat, aby pro mrtvé dítě zařídila pohřeb? Já také ne …! „Přiznala Laura.

V závěru příspěvku si však žena uvědomila, jak je důležité mít lidi, na kterých se v nemoci můžeš obrátit. “ Caty (a ostatní zdravotní sestry) jste speciální. Jste požehnáním pro pacienty a jejich rodiny více, než kdy budete vědět. Děkujeme za všechno, co děláte, „dodala na závěr.

Fotografie plačící zdravotní sestry se stala virální a během pár dní si získala více než 200 tisíc lajků.

Zdroj: Facebook/Laura McIntyre  |  Foto: Facebook/Laura McIntyre, Pixabay

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno