Nela Lopušanová je třetí nejlepší hokejistkou světa

Nela Lopušanová zdroj: SITA

Podle oficiálního webu Mezinárodní hokejové federace (IIHF) obsadila slovenská hokejistka Nela Lopušanová třetí místo v anketě Hráčka sezóny 2022/2023. Ve hlasování, které bylo uspořádáno, získala Lopušanová 13,6 procent hlasů.

Historicky první příčku v anketě si odnesla americká hráčka Hilary Knightová, která získala 40,9 procent hlasů. Na druhém místě se umístila také Američanka Caroline Harveyová s 18,2 procenty hlasů. Komise IIHF vybrala sedm kandidátek, mezi nimiž se ocitla i Lopušanová. Rozhodnutí o vítězce bylo svěřeno hlasům zástupců médií a pozvaných členů IIHF.

Knightová vyjádřila své poctění tím, že se stala první držitelkou tak prestižního ocenění. Uznala také talent mnoha jiných žen na této úrovni a cítila se ctěna, že byla vybrána jako Hráčka roku IIHF. S reprezentací USA získala zlatou medaili na Mistrovství světa v kanadském Bramptonu.