Sedmiletý chlapec zemřel kvůli zavinění svých rodičů. Lékaři našli v jeho rukou dopis, který trhá srdce

„Mám stále horší známky a moji rodiče mě kvůli tomu bijí stále častěji. Neustále se snažím učit, ale nedokážu se soustředit a nic si zapamatovat. Minule se mi něco ve škole podařilo. Měli jsme nakreslit naše největší přání. Jiné děti kreslili kola, počítače, hračky, ale já ne. Nakreslil jsem mámu, tátu a sebe – jsme spolu a usmíváme se. Mým největším přáním je rodina a také, aby moji rodiče na mě byli pyšní. Celá třída se mi smála. Plakal jsem a plakat začala i paní učitelka.

Dostal jsem špatnou známku a věděl jsem, že na mě budou rodiče znovu křičet. Bál jsem se vrátit domů, proto jsem přišel později. Mama zuřila. Udeřila mě tak, že jsem spadl na židli a pak na zem. Když jsem ležel, kopla mě do hlavy. Byla velmi rozčilená a otec ještě více. Udeřil mě do obličeje a křičel, že jsem zmetek a neměl jsem se nikdy narodit. Chtěl jsem se otci omluvit a přísahat, že se změním, ale ztratil jsem vědomí. Probudil jsem se až v nemocnici.

Nemohl jsem hýbat dalším prstem, byl to tak divný pocit! Viděl jsem, jak jiní rodiče navštěvovali své děti. Moji nemohli přijít. Asi mě vůbec nemají rádi. Přísahal jsem, že se změním a budu lepší.

Nevím proč, ale znovu jsem u srdce pocítil bolest. Stalo se to poté, co mě pustili z nemocnice. Učitel zavolal do školy záchranku. Nevím proč, ale hrozně jsem se bál. Přál jsem si, aby za mnou přišli rodiče, ale oni nikde. Chtěl jsem si s nimi promluvit, říct jim o všem, omluvit se. Tak moc jsem chtěl, aby mě začali milovat. Napsal jsem jim tedy dopis:

,, Mamince a tatínkovi,

omlouvám se, že jsem ošklivý, hloupý a nepovedený. Je mi smutno, že mě kvůli tomu nemůžete mít rádi, nechtěl jsem vás naštvat. Chtěl jsem jen jít na procházku, přál jsem si, aby jste na mě byli hrdí a začali mě milovat. „

To byla poslední slova 7 letého chlapce, který v nemocnici zemřel na arytmii. Jeho rodiče nikdy nezajímal jeho zdravotní stav a nikdy mu nedali pocítit, že je jedinečný, důležitý a šikovný.

Zdroj.somzena