Zemřela nejstarší Slovenka Gizela Dvončová (†106)

Je mi velmi smutno, že jsme ztratili paní Gizku. Od okamžiku, kdy jsem se stal primátorem, jsem ji poznal jako velmi aktivní osobu, a to i přesto, že už měla více než devadesát let. Měli jsme tu krásnou událost nazvanou Modrá růže, kde senioři vystupovali a zpívali, a paní Gizka se vždy ráda zapojila. Dokonce i ve věku 99 let stále zpívala. I po překročení sta let se aktivně účastnila všech aktivit. Je to pro mě velká ztráta.

Podle Božika si Gizka Dvončová zpívala do konce života. \“V mém srdci a ve vzpomínkách zůstane vždy jako velmi aktivní seniorka s krásným pohledem na život, hluboce věřící a velmi skromná osoba,\“ uzavřel J. Božik.

Podle Andreje Dvonče, vnuka Gizely Dvončové, babička postupně ztrácela sílu během posledního roku. Z tohoto důvodu byla přesunuta do domova důchodců. „Byla umístěna do domova v Chynoranech, kde žije její dcera, a tam se o ni starali jako o nejstarší občanku. Měla tam dostatečnou pozornost,“ uvedl Andrej. Dodal, že až do posledních dnů si babička užívala svého pobytu v domově a byla pokládána za hvězdu jako nejstarší žijící Slovenka.

Gizela Dvončová (†106)