Žena se zamilovala do stromu: Takové erotické spojení sem s žádným mužem nikdy neměla!

Rozdíl mezi láskou k lidem a přírodě

Semjonová vysvětluje, že objímání stromů se pro ni nesrovná s objímáním lidí. Přítomnost, kterou cítí od stromu, považuje za skutečně uspokojivou a reálnou, na rozdíl od toho, co jí nabízí vztahy s lidmi, které vnímá jako fantazii. „Toužila jsem po tom návalu erotické energie, který přichází s novým partnerem, a u stromu jsem to opravdu našla,“ vysvětluje.

Ekosexualita jako cesta k ekologickému povědomí

Sonja Semjonová věří, že ekosexualita by mohla přispět k řešení klimatických problémů, protože podporuje hlubší spojení s přírodou. Změna ročních období a kontakt s přírodními elementy vnímá jako erotické zážitky. „Mnoho lidí již nějakou formu ekosexuality prožívá, když vyhledávají kontakt s přírodou při piknicích nebo túrách,“ dodává. Je přesvědčena, že symbiotičtější vztah s přírodou by přinesl oboustranné výhody.

Ekosexualita může vypadat jako excentrický koncept, ale Semjonová a další aktivisté zdůrazňují, že jde o hlubší a vážnější propojení s přírodním světem, které by mohlo přinést pozitivní změny v našem chápání a zacházení s přírodními zdroji.