Alobal vs. pečící papír: Vařím tolik let a o tomto jsem nevěděla. Zjistěte i vy, jak je správně použít!

zelenina

фольга или пергамент

Při pečení zeleniny asi většina z nás sáhne po alobalu. Pokud máte však po ruce pouze pečící papír, nemusíte se bát jej použít. Stačí jemně potřít olivovým olejem a zeleninu do něj zabalit. Bude tak šťavnatější a chutnější.

фольга или пергамент

Kuřecí nebo krůtí maso

Na kuřecí a krůtí maso používejte vždy alobal. S jeho pomocí zůstane maso šťavnaté a rychleji se upeče. Doporučujeme masíčko natřít olejem, nasolit a okořenit, zabalit do alobalu a před dopečením cca na 15 – 20 minut odokryť. Masíčko bude měkké, šťavnaté a na povrchu krásně zlatavé.

фольга или пергамент

ryby

фольга или пергамент

Vše záleží na druhu ryby, kterou jdete připravovat. Pokud se chystáte péct lososa, položte ho na pečící papír, osolte, opepřete a pokapejte citronovou šťávou. Můžete k němu vložit i zeleninu. Papír zabrání odpařování vlhkosti, ryba lépe nasákne kořením a zůstane šťavnatá. Stačí když ji na pár minut odkryjete před dopečením.

фольга или пергамент

Pokud chcete, aby měl pstruh po upečení narůžovělé maso, pečte ho v alobalu, protože vydrží i vyšší teploty.

Sušenky, koláčky a čajové pečivo

фольга или пергамент

To, že sladké a slané pečivo je rozhodně lepší péct na papíře na pečení, ví určitě každá dobrá hospodyňka. Alobal by se vám totiž mohl na pečivo přilepit, vysušit a zhnědnout více, než by měli .

koláče

фольга или пергамент

Koláče samozřejmě pečeme většinou na vymazaných a moukou vysypaných plechů, případně na plechu vystlaném pečícím papírem. Avšak ve výjimečných případech můžeme použít alobal na koláče z tužšího těsta (např. Brownies) nebo pokud potřebujeme například upéct koláč netradičního tvaru. Dá se totiž tvarovat, po upečení koláč jednoduše vyberete a alobal odstraníte tak, že zatáhnete za jeho konce.

zdroj: sovkusom.ru

1
2