Každý šálek z IKEA má tuto drážku. Jeho funkce je geniální a většina lidí o něm ani neví

Druhá funkce

Druhá funkce tajné drážky souvisí s mytím v myčce. Vložte do ní sklenice a šálky, postavte je dnem vzhůru. Voda se během mytí shromažďuje na dně nádobí, které nemají drážky, zůstane zde malá loužička vody. Při vyndávání nádobí z myčky můžete tak snadno polít sebe nebo ostatní – již suché – nádobí. Drážky okamžitě odvádějí vodu ze dna, která často odteče ještě předtím, než zařízení vůbec otevřeme.

Drážka a mýty na internetu

Na internetu se také můžete dočíst spoustu mýtů o funkci a využití výřezu do dna hrnků. Někteří říkají, že vznikla úsporou materiálu. Prodejna je známá svým kreativním přístupem k výrobě a nákladům na dopravu. Zda měly výřezy na kelímcích vliv na úsporu materiálu, ale firma nepotvrdila.

Nepravdivá se ukázala i informace, že výřez ve spodní části zvýší přilnavost hrnků. Ukazuje se, že drážka na „ikeáckých“ hrnkách je důmyslným řešením nepříjemného problému s hromaděním vody na dně nádobí během mytí, takže již při jeho sušení loužička vody jednoduše zmizí, a vy můžete vyndat a uklidit suchý hrnek či šálek na příslušné místo

1
2