Nakupujete na TEMU? Lidem začali mizet z účtu peníze. Navíc jejich aplikace mohou krást a prodávat vaše údaje!

Společnost Grizzly Research provedla analýzu aplikace Temu a dospěla k závěru, že obsahuje funkce podobné agresivnímu malwaru. Skryté funkce aplikace by mohly vést ke krádeži velkého množství dat z mobilních zařízení uživatelů. Analýza naznačuje, že společnost Temu možná vydělává právě na prodeji ukradených dat, protože jinak by nebyla schopna dosáhnout dostatečných zisků; produkty Temu se prodávají za ceny výrazně nižší, než jsou výrobní náklady, a přesto je doprava do zbytku světa zdarma!

Grizzly Research také poukazuje na podobnost Temu s Wish, dalším nízkonákladovým čínským trhem; Temu dosahuje průměrného zisku 30 USD z objednávek z USA, zatímco průměrná objednávka stojí 3,50 USD. To ukazuje, že se Temu snaží přilákat zákazníky za každou cenu.

Společnost Temu obvinění z krádeže údajů odmítá a tvrdí, že údaje zákazníků neprodává. Tvrdí také, že aplikace Temu nepředstavuje pro běžné uživatele kybernetickou bezpečnostní hrozbu.

Vzhledem k obavám o bezpečnost a možnému zneužití osobních údajů by uživatelé aplikace Temu měli zvážit rizika spojená s jejím používáním a případně zvážit alternativní možnosti nákupu. Je také důležité dodržovat zásady kybernetické bezpečnosti a pečlivě zvažovat, jaké informace jsou s aplikacemi a webovými stránkami sdíleny.