Nejsilnější přírodní antibiotikum nyní rozkvetlo. Zachránilo již mnoho životů. Udělejte si zásoby

Léčba nachlazení tymiánem

Tymiánový čaj je dobrým lékem na nachlazení. Obecně se tato bylina doporučuje také při dýchacích potížích, jako je astma. Uvolňuje totiž hlen v průduškách a napomáhá vykašlávání.

Tymiánový čaj lze také vařit při akutních zažívacích potížích. Dlouhodobě jej lze užívat také při zánětech močového a trávicího traktu. Posiluje také imunitní systém a pomáhá předcházet srdečním chorobám a rakovině.

Neměla by se přehlížet ani její důležitá role v kuchyni, kde ochucuje mnoho pokrmů.

Tymián obsahuje také důležité vitaminy, jako jsou vitaminy E, K a vitaminy skupiny B. Důležitý je také obsah minerálních látek, jako je vápník, hořčík, železo, měď a mangan. Zajímavá látka, karvakrol, prokázala ve studiích, že hraje důležitou roli v boji proti bakteriím, virům, plísním a parazitům.

Tymián má podobné účinky jako předchozí dvě byliny. Jednak pomáhá při chřipce a nachlazení, zmírňuje zažívací potíže, poradí si s různými vyrážkami a ekzémy a podporuje imunitní systém. Má také příznivé účinky na duševní zdraví.

Jak jistě víte, tymián je součástí gastronomie a dokáže ochutit mnoho pokrmů.

Mateřídouška

Někdy se jí říká sestra tymiánu. Má podobné účinky, pokud jde o nachlazení, zejména snižuje zánět při kašli. Doporučuje se také jako lék na černý kašel, který je v současné době opět v módě. Je užitečná také při léčbě astmatu, plicních a průduškových onemocnění.

V lidovém léčitelství se doporučuje také na zmírnění menstruačních křečí a zažívacích potíží. Trápí vás potíže se spánkem a podrážděnost? Zkuste večer pít čaj z ostropestřce. Mimochodem, ostropestřec se může používat i zevně na modřiny, otoky a svalové problémy.

Dobromysl

Také v oreganu najdete důležité vitaminy jako E, K nebo vitaminy skupiny B. Významný je i obsah minerálů, kam patří vápník, hořčík, železo, měď, mangan apod. Zajímavou látkou je karvakrol, u kterého studie prokázaly, že se významně podílí na likvidací bakterií, virů, plísní a parazitů.

 Oregano nabízí podobné účinky jako předcházející dvě bylinky. Jednak pomáhá při chřipce a nachlazení, ulevuje při potížích s trávením, poradí si s různými vyrážkami a ekzémy, a také podporuje imunitní systém. Jeho užívání má vliv i na psychickou pohodu.