Nová fakta o havárii vrtulníku, při níž zahynul Petr Kellner, a zpověď jediného přeživšího!

David Horváth, jediný přeživší havárie, popisuje zážitek jako pekelný. Po zřícení vrtulníku zůstal Horváth uvězněn uvnitř, obklopen svými mrtvými přáteli a pokryt krví a leteckým palivem. Viděl, jak se Kellner pohybuje mimo vrtulník, ale jeho volání o pomoc bylo marné. „Křičel jsem,“ řekl. Nemohl jsem se hýbat a věděl jsem, že nemůžu otevřít vrtulník a dostat se ven. Byl jsem zraněný, bylo to šílené. Podchlazení. Všude byla krev a dokonce i zápach leteckého paliva.

Horváth byl ve vrtulníku uvězněn osm hodin, během nichž vrtulník slyšel, ale neviděl ho. Když konečně vrtulník uviděl, vyčerpáním usnul a probudil se až v nemocnici. Kvůli omrzlinám mu lékaři museli amputovat prsty na obou rukou. Přestože byl vážně zraněn, byl nakonec z nemocnice propuštěn.

Kromě Petra Kellnera při nehodě vrtulníku zahynuli také snowboardový trenér Benjamin Larochaix, pilot Zachary Russell a horští vůdci Gregory Harms a Sean McManamy. Byla to zdrcující ztráta, která zanechala hluboké jizvy v rodinách a přátelích všech obětí.

Zdroj:blesk.cz