Pamatujete jaké byly kávy za totality? Klasický turek! Dodnes ho někteří milují

Poválečný vývoj a „coffee to go“

Až do devadesátých let nebyla kultura „coffee to go“ v Československu známa. Rychlou kávu na cestu si lidé začali kupovat až s příchodem překapávačů, které zjednodušily přípravu kávy doma. Tento trend rychle přispěl k rozvoji kávové kultury, která byla dříve omezena pouze na tradiční kavárny a domácí přípravu.

Renesance kaváren po revoluci

Po pádu komunismu v roce 1989 došlo k renesanci českých kaváren, mnohé z nich prošly obnovou a modernizací. Historické kavárny jako pražská Slavia, založená v roce 1884, si však dokázaly udržet své výsadní postavení i během komunistické éry.

Tento historický přehled ukazuje, jak byla kávová kultura v Československu ovlivněna politickými a společenskými změnami, a jak se postupně vyvíjela od omezeného výběru po rozmanitost, kterou nabízejí současné kavárny a coffee shopy.

Espreso jen ve vybraných hotelech

Začátkem 20. století vynalezl Luigi Bezzera espresso. Zjistil, že pro přípravu výborné kávy byl zapotřebí specifický tlak a teplota. Svůj stroj si nechal patentovat. Patent poté o několik málo let později koupil Desiderio Pavoni a do dvou let začal se sériovou výrobou.

Oblíbené espresso se postupně začalo popíjet po celém světě, ale u nás se za minulého režimu servírovalo jen ve vybraných hotelích. „V Praze ho měl v nabídce například hotel Intercontinental další podniky, kde jste si jej mohli dát, bylo možné spočítat na prstech jedné ruky.