RECEPT NA KOUZELNOU LETNÍ VODU: Proti pigmentaci, suché pokožce, roztřepeným vlasům, akné a popáleninám

Ingredience:

– Půl šálku destilované vody
– ¼ šálku zeleného čaje
– ¼ šálku kokosového oleje
– Několik kapek oleje z okurkových semínek
– Dužina z několika listů aloe vera nebo 2 kapky oleje z aloe vera

Příprava:

Z listů aloe vera odstraňte dužinu, všechny ingredience rozmixujte v mixéru a nalijte do rozprašovače.

Před použitím protřepejte.

Léčivé vlastnosti

Zelený čaj je silný antioxidant, zabraňuje poškození pokožky a zpomaluje její stárnutí. Díky svým ochranným vlastnostem je vynikajícím základem opalovacích přípravků.

Je účinný proti tmavým kruhům, vráskám na obličeji (zejména kolem očí), matnosti obličeje a akné, zvyšuje přirozenou odolnost organismu proti UV záření, má protizánětlivé účinky, zklidňuje a chladí citlivou pokožku a chrání před dalším podrážděním.

Kokosový olej je důležitým hráčem v péči o vlasy a pleť. Jeho použití je mnoho a je známo, že je vysoce hydratační, napravuje poškození, pomáhá rychleji hojit popraskanou pokožku a je vhodný pro péči o pokožku spálenou sluncem.

Kokosový olej obsahuje fytosteroly, o kterých se říká, že mají protizánětlivé a regenerační vlastnosti. Po aplikaci je pokožka sametově hladká.

Okurka je nepostradatelná pro domácí ošetření obličeje a je srovnávána s aloe vera, jejíž účinnost je dobře známá. Olej ze semen okurky má podobné účinky, rychle se vstřebává a je vynikající pro hydrataci pokožky a vlasů.

Obsahuje vitamin E a fytosteroly a chrání pokožku před vnějším poškozením. Vhodný pro každodenní použití na akné, lupénku, ekzémy, podráždění způsobené sluncem, ošetření strií, suché a poškozené vlasy a nehty. Ideální pro suché typy pleti se sklonem k akné.

Aloe vera gel je jedním z nejlepších přírodních prostředků pro péči o pleť, hydrataci a ošetření, prevenci podráždění pokožky a zklidnění popálenin. Lze jej použít na všechny typy pleti, zmírňuje příznaky většiny kožních onemocnění, chrání před UV zářením a snižuje pigmentaci.

Olej z aloe vera snižuje zánětlivé procesy v pokožce. Denní používání se doporučuje k rozjasnění pokožky a na suché nebo poškozené vlasy. Aloe vera olej obsahuje velké množství složek ve vyváženém složení, které zároveň hydratuje pokožku a poskytuje jí bohatou péči. Tento olej je vhodný pro všechny typy pleti s nedostatkem vlhkosti.