Vlna reakcí na sociálních sítích
Pořadem to ale neskončilo. Topolánek se k tématu vrátil na Twitteru, kde napsal:
„1. Jmenovala se tak moje babička, mám to jméno rád. 2. Je o 50 let mladší. 3. Před pořadem jsme to řešili s moderátorkou a model oslovení ‚Rozálie, Lucie, pan Topolánek‘ jsem odmítl. Bylo to tedy Václav, Lucie, Petros a Rozálie. Co dál?“
To okamžitě rozpoutalo vášnivou diskusi. Novinářka Světlana Witowská uvedla, že v podobné situaci by se prostě omluvila. Senátor Václav Láska ironicky poznamenal: „Mohu vám říkat Mirečku a očekávat od vás oslovení Venoušku?“. Do debaty se zapojil i bývalý šéf ČSSD Michal Šmarda, který upozornil na celkový tón Topolánkova vystupování: „Nejde ani tak o oslovení, ale o to, že jste s Marhoulem působili podrážděně hned, jakmile začala mluvit.“
Dvě strany sporu
Internet se rozdělil na dva tábory. Jedna část uživatelů považuje Topolánka za arogantního a nevychovaného politika, který si nevidí do pusy. Druhá strana tvrdí, že Haškovcová přehnaně reagovala na obyčejné oslovení a dělá zbytečný rozruch. Topolánek situaci dál přiživuje častými odpověďmi na sociálních sítích, což rozepře ještě více vyhrocuje.
Ztracená pointa celé diskuse
Při všem tomto rozruchu zapadla původní otázka, kterou Topolánek položil: Jaké tedy máme řešení? Diskuse se místo toho proměnila ve spor o způsoby oslovování a kulturu debat, zatímco samotné téma dopravních omezení a ekologie zůstalo bez odpovědi.