Toto je nejlepší káva na světě a vy jste o ní ani neslyšeli 

Svůj nyní velmi oblíbený odvar nazývá výstižně Sparkling Americano, který obsahuje sycenou minerální vodu, plátky pomeranče, bazalku a samozřejmě espresso. Tuto verzi vyvinul mimo jiné proto, aby upozornil na to, jak se citrusové plody hodí ke kávě . Pro ty, kteří nemají rádi hořkou chuť kávy, může být obzvláště dobrou volbou, protože citrusové plody ji činí sladkou.

Proč je to tak dobrá volba?

Šumivá káva je rozhodně zdravý nápoj, který při pravidelné konzumaci může být lepší než běžné espresso. Stačí myslet na to, že jelikož musíme do kávy přidávat sycenou minerální vodu, můžeme již zvýšit denní příjem vody. Dostatečný příjem vody je důležitý v průběhu celého dne, ale zejména při pití kávy, jelikož káva vás může mírně dehydratovat – pokud tedy přidáte vodu, můžete být hned více hydratovaní.

Pro zdravé fungování našeho střevního systému je důležitá i dostatečná hydratace , pokud je naše káva vyrobena ze sycené minerální vody, může být ještě příznivější. Navíc proto, že minerální vody z přírodních zdrojů mohou obsahovat minerály jako vápník, hořčík, sodík a zinek, které mimo jiné přispívají ke správnému fungování metabolismu.

Pravidelná konzumace perlivé kávy může dokonce blahodárně působit na naše srdce, a to i díky její kombinaci s minerální vodou. Podle výzkumů dokáže snížit krevní tlak u lidí, kteří mají nedostatek vápníku nebo hořčíku. Ale je přinejmenším stejně dobrá zpráva, když si šampaňské děláme s plátky pomeranče jako Dan McLaughlin, protože můžeme své tělo podpořit extra vitaminem C , draslíkem a vlákninou.

Jak si ji udělat doma?

Pokud byste si chtěli připravit perlivou kávu, můžete vyzkoušet různé druhy citrusů a koření , ale verze Dana McLauglina je opravdu skvělá, takže pokud jste ještě nikdy perlivou kávu neměli, měli byste ji nejprve vyzkoušet. Stačí vyjmout sklenici a přidat plátek bio pomeranče, bazalku a kostku ledu. Poté přidejte minerální vodu a zalijte espressem. Pokud chcete, můžete přidat kapku citrónové šťávy, nastrouhaného zázvoru, medu nebo jiného koření pro zvýraznění chuti kávy.

Co se týče kávy samotné, nemusíte nutně používat espresso, na přípravu perlivé kávy jsou úplně v pořádku jiné hladké nebo ochucené kávy. Pokud nemáte rádi kávu s kofeinem, nebo ji chcete pít pozdě odpoledne, můžete si samozřejmě připravit i kávu bez kofeinu. Přesné proporce a aroma je zcela na vás. A pokud jste našli verzi, která vám chutná nejvíce, klidně ji konzumujte každý den.

Zdroj: thedailymeal.com , wellandgood.com , coffeetalk.com