Každý rok francouzská riviéra rozjasní Fete du Citron. Sochy jsou vyrobeny z citronů a pomerančů Fotky soch z citronů a pomerančů
Chen Wenling se narodil v roce 1969 v Číně. Teď žije a pracuje v Xiamen a Peking jako profesionální umělec. Jeho bizarní, vulgární, hrubé, ale vždy fascinující sochy okamžitě upoutají vaší pozornost
Parta umělců a nadšenců se sešla na každoročním festivalu, který nese název Sand Sculpture Festival Weston a bylo zde k vidění opravdu hodně. Téma letošního ročníku se neslo v duchu "Hollywood" Návštěvníci festivalu mohli spatřit gigantické sochy z písku, kde umělci ztvárnili známé postavy...

Sošky zvířat

Umělec Sean Avery vytváří sochy zvířat za použitít fragmentů , úlomku z CD. Lidská kreativita nezná mezí! Příště se dočkáme sošek vytvořených z tabletů nebo Mp3jek.    
Tyto obří sochy ryb vyrobené z vyřazených plastových lahví jsou zevnitř i z venku osvětlené  a  v noci vytváří poměrně velkolepou světelnou show. Více fotek najdete zde.
Gordon Bennett dělá z nalezených ojetých součástek úžasné roboty. co na ně říkáte?  
Umělec Billie Achilleos  má vskutku ojedinělé nápady. Jeden z jeho posledních nápadů je tvorba soch zvířat za pomocí tašek Louis Vuitton.

Umění stínů

Tim Noble a Sue Webster je umělecké duo, které vytváří úžasná umělecká díla za pomocí stínů. To, co vidíte, je krátký výtah z jejich nových děl, která v současné době můžete vidět na výstavě v Londýně nesoucí  název "Nihilistic...
Umělci L017 se zabývají v celku bizarní tvorbou soch z starých vinylových desek a videokazet. Výsledek je ovšem velmi překvapujicí.  
Pro vytvoření typicky akčních scén David Reeves vytváří tyto úžasné snímky a používá k tomu pouze výstřižky z papíru. Jednoduchá technika s vynikajícími výsledky!  
Nathan Sawaya používá Lego pro vytváření těchto soch. Impozantní, co všechno se dá vytvořit z lega!
Diana Herrera Beltran vytvořila tyto barevné, tvarově dokonalé ptáky z papíru. Jak se Vám líbí práce Diany?

Sochy zvířat

Sayaka Ganz používá pouze vyřazené předměty pro tvorbu svých soch. Vytváří ohromující zvířecí sochy z domácích předmětů.
Jason Freeny je zamilovaný do smyšlených anatomických ilustrací. Svou první sochu vytvořil v roce 2000. Tentokrát vytvořil fiktivní anatomické sochy roztomilých charakterů z TV moderní doby.
Ron Mueck dělá tyto úžasné sochy ..