VIRAL Našli v lese bílé hřiby, ale namísto toho, aby je uvařili, udělali...

Našli v lese bílé hřiby, ale namísto toho, aby je uvařili, udělali toto…

V přírodě se houby rozmnožují díky divoké zvěři, která je jí. V agresivním prostředí, které je v žaludku zvířat, se spory aktivují a probudí. Aby se spory probudily, musíte vytvořit podobné prostředí. K tomu jsou třeba kvasnice.

Takže vezměte malý hrnec a namočte do něj připravené houby. Nejlépe když použijete dešťovou vodu nebo vodu ze studny, ale hlavně ne kupovanou, protože to by mohla přijít veškerá práce nazmar. Poté přidejte droždí, vše důkladně promíchejte a nechte na tmavém a teplém místě 1,5−2 týdny.

Příprava výsevu

Po 2 týdnech je třeba tuto směs vyndat a znovu důkladně promíchat. Takto připravené směsi potřebujete poměrně málo, asi 200 ml. Rozřeďte ji ve 2 litrech vody a dobře promíchejte. Směs pro výsev je připravena, jdeme dál!

Výsev hub

Aby houby rostly, potřebují symbiózu (trvalé spojení s jinou rostlinou), takže je nejlepší je pěstovat v květináčích s pokojovými rostlinami. Podle zkušených houbařů je nejúčinnější symbióza hřibů s lilií, ale můžete experimentovat i s jinými rostlinami.

Při výsevu hub jednoduše zalejte rostliny připraveným roztokem. Zálivkou nešetřete, aby se do země dostalo co nejvíce aktivních spor, z nichž se vyvíjí podhoubí. Takže výsev je hotov, nyní trpělivě čekejte  na výsledek.

Jak vypěstovat spoustu hřibů doma na okenním parapetu. Senzační video!!

Nyní víte, jak pěstovat houby doma, to znamená jen na okenním parapetu. Jak vidíte, nevyžaduje to mnoho času a peněz. Tak proč to nezkusit? Pokud se vše podaří, budete moci o svátcích hosty pohostit své přátele vlastními hříbky.

Pokud jste se rozhodli pro toto dobrodružství, pokusili jste se vypěstovat houby doma a všechno se povedlo, podělte se s námi o své výsledky a pošlete nám fotky. A informujte o tomto neobvyklém experimentu své přátele!

Komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here