Tajemství výsadby paprik: přidejte tyto 3 ingredience do půdy, abyste vytvořili úžasnou sklizeň!

Kompostová zemina

Toto je zázračná zemina, kterou můžete použít pro všechny zeleninové rostliny, ale zvláště se doporučuje pro papriky. Nejen kvůli energii, kterou poskytuje, ale také kvůli tomu, co dělá s půdou kolem kořenů papriky.

Kompost je plný všech druhů čistých živin, které papriky (také) mají rády a mohou je snadno využít. Jeho struktura je sypká a lehká, plná humusu. To znamená, že kořeny papriky se mohou snadno a rychle zavrtat do okolní půdy!

Kompost navíc velmi dobře zadržuje vlhkost, takže je zajištěno i zásobení mladých sazenic vodou. Až jamku vykopete, buďte ke kompostu štědří – můžete přidat 2–3 šálky a později z povrchu dolít. 1-1 šálek kompostu za měsíc na základ papriky má cenu zlata!

Žížalí hnůj

Ano, něco takového existuje a není to nikdo jiný než vysušený a odleželý hnůj žížal. Jedná se o jednu z nejšetrnějších, ale nejúčinnějších živin, které můžete sazenicím papriky dodat.
Výživové složení žížalího hnoje je pro papriky ideální. Nejen, že obsahuje vyváženě oblíbené živiny papriky jako kompost, ale je také snadno vstřebatelný kořeny. Ještě lepší je, že se jím uvolněná energie dostává do struktury rostliny pomalu a rovnoměrně.

Tento typ hnojiva je také výborným rezervoárem vody, takže napomáhá k hydrataci sazenic. A jeho volná, lehká struktura usnadňuje rychlou expanzi a růst kořenů. Nešetřete ani výsadbou – na dno každé jamky nasypte 1 šálek hnojiva na žížaly a ½ šálku na povrch. Vaše rostlina tak získá extra podporu při každém zalévání nebo dešti.

článek pokračuje na další stránce..