Tajemství výsadby paprik: přidejte tyto 3 ingredience do půdy, abyste vytvořili úžasnou sklizeň!

Popel

Vynášení popela z krbu už není bolest hlavy. Vedlejší produkt ze spalování dřeva je vynikající živinou pro kořeny paprik. Popel obsahuje uhlík, vápník, draslík, hořčík a fosfor, což jsou všechny důležité živiny pro růst paprik.

Všechny tyto živiny nejen podporují růst, ale také chrání rostliny. Půda s nedostatkem vápníku může zničit kvetení. Abyste tomu zabránili, vložte 1 šálek popela do výsadbové jamky paprik (a rajčat). To zvyšuje hladinu vápníku v půdě a pokrývá potřeby našich rostlin. Popel také nadlehčuje půdu a zadržuje vodu, což také pomáhá paprikám získat potřebnou vlhkost.

Pozor na popel – dávejte pozor, abyste to nepřeháněli. Pro každou transplantaci naprosto postačí jeden kalíšek. Pokud ho přidáte příliš mnoho, můžete narušit pH půdy a vlastně poškodit růst paprik! Také se ujistěte, že používáte čistý popel ze spalování dřeva (který je bez všech druhů jiných plastů a cizích předmětů a není škodlivý pro půdu).

Další tipy pro podporu rostlin papriky

Použitá kávová sedlina

Je skvělým zdrojem dusíku a dalších stopových prvků pro rostliny papriky. Stejně jako kompost odlehčuje půdu a dodává cenný humus. Při sázení paprik smíchejte s každou rostlinou pár lžic použité kávové sedliny.

Skořápka vajec v prášku

Vaječné skořápky obsahují vysoké množství vápníku, který může pomoci zabránit hnilobě květů. Aby se však projevil blahodárný účinek, musí se skořápka před vložením do jámy rozdrtit na prášek. Rozkládá se také v drcené formě, ale může to trvat dlouho – i roky. Po rozemletí na prášek se ale hned hodí.